Genel Başkanımız İbrahim Çelebi
Genel Başkan

Genel Başkanımız İbrahim Çelebi

İbrahim Çelebi (d. 1966, Kırıkkale), Türk siyasetçi.

2 Ocak 1966 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde okumuştur. Liseyi Kırıkkale Lisesinde, üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünde okumuştur.

Anavatan Partisi’nin kuruluşundan bu tarafa partinin çeşitli kademelerinde görev almış, sırası ile  Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Çelebi, partinin Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir. 1988 yılından beri Gıda Hizmet ve Turizm alanlarından ticari hayatını sürdürmektedir. Sosyal alanda da birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmıştır. (Kırıkkale Spor As Başkanlığı, Keskin Spor İkinci Başkanlığı, Kırıkkale Esnaf Odalar Birliği [KESOB] Başkan Vekilliği, Bakkallar Odası Başkanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu [TESK] Mesleki Eğitim Birimi Yönetim Kurulu Üyeliği)

Anap Kırıkkale Gençlik Kollarında çalıştıktan sonra bölge toplantılarında etkili pozisyona gelmiştir. 2009'daki ANAP-DP birleşmesine kadar bir süre Salih Uzun'un genel başkanlığı döneminde genel başkan yardımcılığını üstlenmiştir. 2009 yılında kapatılan Anavatan Partisini 2 sene sonra birkaç arkadaşıyla beraber 2011 yılında Kurucu Genel Başkanlığını üstlendi. 2011'den bu yana ANAP Genel Başkanlığı yapmaktadır.