Kurucu Genel Başkan

Halil Turgut Özal (13 Ekim 1927, Malatya — 17 Nisan 1993, Ankara); 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı. Bundan önce, 1983-1989 yılları arasında 5 yıl 10 ay boyunca başbakanlık ve aynı zamanda Anavatan Partisi Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Turgut Özal cumhurbaşkanlığı görevi sürerken vefat eden Mustafa Kemal Atatürk'ün ardından, görevi başında vefat eden ikinci cumhurbaşkanıdır.

Saygı ve sevgiyle andığımız kurucu genel başkanımız ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı. Turgut Özal ülkemizi yeni ufuklara taşıyan bir devlet adamıydı. Göreve geldiği dönemde ekonomik hamleler yapmış ve vatandaşa nefes aldırmıştır. Türkiye’nin  dünyaya açılmasında bir öncü oldu ihracat ve kalkınma hamlelerini başlatan Özal Türkiye’ ye çağ atlatan bir lider olmuştur Eğitimde sağlıkta teknolojide dev hizmetler getirdi. Adriyatik’ten Çin Denizine diyerek Büyük Türk Dünyası vizyonunu hayal olmaktan çıkarmıştır. Sadece refah ve kalkınmayı değil toplumsal huzur ve barışı da sağlayan Türkiye’nin sivil cumhurbaşkanı oldu demokrasi ve özgürlükleri onunla taddık ve yaşadık insanlarını sağcı solcu Kürt Türk diye ayırmadan bu ülkeyi ve halkını çok ama çok sevdi bizlerde onu çok sevdik arım balım peteğim şarkısını hep birlikte söyledik

Türkiye’yi güvenin refahın huzurun anavatanı yapan kurucumuz liderimiz sevgili Özal’ımızı şükran saygı ve sevgiyle anıyoruz.